מה הוא השתל?

 

 

מה הוא השתל?

שתל דנטלי הוא למעשה בורג טיטניום המוחדר לעצם הלסת ומחליף את שורש השן המקורית. ישנן שתי


פני השטח של השתלים מצופים בחומרים שונים ובעלי עיבוד מיוחד, זאת על מנת למקסם את היכולות של השתל אל מול צרכים ספציפיים של המטופל. לכן, חשוב שרופא השיניים המשתיל יהיה מעודכן ובעל ידע רחב של סוגי שתלים והתאמתם ללסת. 

סוגי שתלים

 בתחום השתלים הדנטליים ישנן עשרות חברות המייצרות שתלים, כל אחת שמה דגש על אלמנט אחר. יחד עם זאת, כל שתל חייב לעבור מבחני תקינה בהתאם למדינה בה הוא מיוצר. תו התקן המחמיר ביותר הוא האמריקאי.
בישראל משתמשים בשלושה סוגי שתלים עיקריים:

  • שתלים אמריקאיים – מיוצרים בארצות הברית ונושאים את תו התקן האמריקאי. לרובם גם תו תקן ישראלי בנוסף.
  • שתלים אירופאים – מיוצרים במדינות שונות ואירופה ועומדים בתקנים האירופאים. יחד עם זאת, יש הבדל בין שתל המיוצר במזרח אירופה למערב אירופה, כך או כך, חלקם גם נושאים תו תקן ישראלי.
  • שתלים ישראלים – מספר יצרנים בארץ אשר מספקים שתלים דנטליים ולהם תו תקן ישראלי, לחלקם תו תקן אירופאי ואף אמריקאי.

טבעי אם כן, שככל שיש לשתל יותר תוי תקן והוא עמד בבדיקות מחמירות, כך תעלה איכותו ביחס ישר. יחד עם זאת, הפרמטר החשוב ביותר בהצלחת תהליך ההשתלה הוא בחירת הרופא המתאים.
רופא מומחה בשיקום הפה יתאים את סוג השתל למטופל בהתבסס על נתונים מדויקים, צילומים וידע נרחב אותו רכש בלימודיו, בהתמחותו, בכנסים ובקריאה מקצועית. לסוג השיקום יש השפעה גדולה על סוג השתלים, מספרם ופיזורם בלסת. בהינתן כל התנאים האלה, השתלים ייקלטו בהצלחה מרובה.

השתלה מיידית לאחר עקירה

 השתלה מיידית לאחר עקירה היא פרוצדורה שבה מיד לאחר עקירה מוחדר שתל דנטלי ,זאת על מנת להחליף את שורש השן ובתום שלושה חודשים להרכיב על השתל שחזור שן חדשה.
קדיחה והחדרת השתל לעצם הלסת מתרחש בזמן העקירה. לאחר החדרת השתל, רקמת החניכיים והעצם אינן עוברות תהליך של ספיגה מואצת והשתל יכול להיקלט היטב.  
זקוקים לייעוץ אישי בנושא השתלות שיניים?
צרו קשר עוד היום

אחריות מקצועית
• לקוחות שלנו שעברו טיפולי כתרים ושתלים דנטליים מקבלים בסיום העבודה תעודת אחריות מידי המרפאה, לכן כשבמרפאתנו אומרים "אחריות רפואית מקצועית" אנחנו מתכוונים לכל מילה.